суббота, 17 ноября 2012 г.

Модуль 11

Дуже цікаво і корисно!!! Мені сподобалась структура тренінгу і завдання, що ставились перед учасниками. Буду обовязково використовувати отриману інформацію в майбутньому.

понедельник, 5 ноября 2012 г.

Модуль 10.



Модуль присвячений був можливостям використання різних технологій постановки питань, обговоренню можливих варіантів використання питань в різних предметах, при різних типах уроків.
Ми на етапі завершення, а тому важливими стали питання доробки презентацій, створення фасилітаційного інструментарію у вигляді презентації-підказки. Доробляємо плани вивчення теми, переглдаємо свої проекти, ділимось враженнями, можливостями нових проектів, об'єднання в предметні проекти. Доповнюємо Портфоліо. Ми в передчутті завершення. 
Все слід робити по гарячих слідах...
 .

Всього найкращого !

Модуль 9. Рефлексія.

В цьому модулі ми навчилися диференційовано підходити до оцінювання учнів в проекті, враховуючи індивідуальні особливості, навчальні можливості кожного учня. Ми оцінили себе, наскільки спроможні конструктивно оцінити інших, щоб не тільки підхід був диференційований,але і відчуття. Зрозуміло, що найкраще оцінювати дітей, використовуючи завдання, які містять креативний елемент, оскільки не всі діти спроможні забезпечити свою увагу на виконання рутинних завдань, а внесення певної міри творчості, різних ілюстративних елементів, створять ситуації успіху для інших. І, звичайно, спілкування вчителя з учнями та використання гумору не потребують диференціації.



пятница, 2 ноября 2012 г.

Модуль 8. Рефлексія.
Чесно: сьогодні важкий день. Не можна так багато виконувати в один день. Оцінювання -найважча робота. Залишились лише найвитриваліші. Оцінити іншого, коли думаєш по-іншому, означає просто оцінити без емоцій. Ми оцінювали роботи -учнівські презентації. Приємно, коли тебе хвалять, але не хочеться такого. Краще незгода, сумнів, заперечення. Вчились ми оцінювати роботи учнів на різних етапах з використанням методів та інструментів оцінювання.
 подумала, що краще кожен модуль окремо вивчати. На один день-один модуль. Не всі добре володіють комп'ютером.
Так багато сьогодні, що вже не пам'ятаю всього. Бачу: наш тренер дуже замучився: хоче всім підказати.
Всього найкращого!

четверг, 1 ноября 2012 г.

Модуль5. Рефлексія.
Привіт! Сьогодні - нові звершення:
- обговорення  презентацій конкурентів: вишукування (а що як краще?)в презентації сусіда позитивних моментів презентації, власних ідей та сумнівів.
- знайомство з авторським правом ( не думаю, що в нас цього дотримуються: в нас "спотворені"закони, щоб їх порушувати),
- створення закладок ( яка багата уява - БобрДобр)
Позитивним є:
- обговорення власного продукту з кимось: погляд іншими очима, іншими знаннями, а може якась гарна ідея. Добре, якщо ще й похвалять.
- ознайомлення з тим, що існують чіткі закони про захист ваших ідей;


Модуль 6. Рефлексія.
Ну як вчитель без педради! Педрада у WiKi.
Потім допрацюю...

среда, 31 октября 2012 г.

Модуль 4. Рефлексія.
Привіт ! Крок за кроком, безболісно, підходимо до створення робіт. Великим кроком стало сьогодні створення анкетування он-лайн, ознайомлення з різними методами та інструментами оцінювання. Методи дуже корисні і цікаві, схожі до психологічного консультування: методом асоціацій дійти до розуміння суті проблеми.
Найзахопливішим стало створення презентацій, оскільки всі працювали спільно і питання один-одного стали захопливішими. Відразу можна було пригадати свої знання з предмету і порівняти з закономірностями свого предмету викладання. Для багатьох презентації стали відкриттям континенту.
 Всі справді працювали. Подяка тренеру за ультраактивність та інтелектуальні можливості.
Все чудово. Така робота зближує людей. А спогади будуть приємні.


вторник, 30 октября 2012 г.

Модуль 3. Рефлексія.
Сьогодні я набралася впевненості, що вже маю ключове питання, вже сформувала питання, які діти досліджуватимуть, підготувала буклет, а наш тренер таке класне питання запропонував... Цікаво, може він сам його і виконає?
Вчителі працюють з ентузіазмом, вибрали гарні питання (аж жаба дусить, (то я про Вероніку)). Які розумнички. Планують, як представлятимуть продукт: і виступи, і фотографії, буклети, газети і т.д.....
З цілями проблем не виникло, оскільки для наочності були: таксономія Блума та вищі навчальні цілі, державні стандарти.
Продовження далі...
Модуль 2. Рефлексія.

Привіт! В мене чудовий настрій. Відчуваю, як стаю профі (якщо добавити "сто" в середину, буде напевно правильніше: переді мною величезний простір інформації, яку, здається, не прочитаю ніколи). Захоплююче. Таксономія Блума схожа на піраміду потреб Маслоу. Хитрий той Блум, Зробив кар'єру. Перелік навичок XXI ст. потребує вивченн психології, особливо там, де йде мова про комунікативні навички та життєві і кар'єрні навички. На жаль, в нас виховують споживача інформації, а не аналітиків та практиків. Куди нам дітись з нашими знаннями?
Переглянула презентацію "Як захистити вільшанку?". Дуже просто і доступно. Думаю такого саме треба людям а, особливо, дітям. Щоб було близько та відповідно до регіону і його потреб. Такі речі надихають та дають приклад. Тільки б не пропав запал, щоб "порох в порохівницях" не закінчився...
І ще: дуже детальний план вивчення теми: розжований. Усвідомити б самій і передати іншим. Це дисциплінує.
Гарного дня!  

понедельник, 29 октября 2012 г.

Модуль 1. Рефлексія.

Робота в новій програмі не викликала труднощів. Цікаво вивчати щось нове. Прочитала цікаву цитату в програмі: "Бути освіченим  в XXI столітті   не означає отримати освіту, а постійно прагнути вчитися, переучуватись, досягати". Сократ казав: "Пізнай самого себе". Цікаво пізнати:
чи спроможна я сама справитись з зазвданнями? Чи зможуть потім діти так працювати? Полегшенням для мене в цій роботі було те, що
1) я працювала вже в Інтелі-першій версії і навички вже в мене є; 2)з комп'ютером можу працювати, орієнтуюсь яку "кнопочку тиснути";
3)тренер "бігає" поміж нас і підказує всім: якщо не знатиму, то хоч підслухаю, що говоритиме іншим( не буду ж питатись, що та як);
4) добре, що невелика група людей;
5)вчителі досить позитивно оцінюють роботу: зацікавились. Принаймі ніхто вже не жаліється на те, що їх "втягнули";
6) простота портфоліо.
Трохи незвичним та незручним було:
1) пересування сторінок по-горизонталі;
2)велика кількість інформації;
3) велика кількість реєстрацій;
4) холод...
5) я була неуважна і в анкеті не вказала правильну адресу.

Взагалі, немає жодних труднощів. Буду вчитись...